Středa, 17 dubna, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRodinaDěti a digitální svět? Namísto zákazů je na jeho nástrahy připravte

Děti a digitální svět? Namísto zákazů je na jeho nástrahy připravte

Nový, revoluční pohled na moderní technologie, kterým jsou naše děti denně vystavovány.

Ve světě, kde hraní videoher a používání internetu dětmi vzbuzuje obavy a inspiruje k řadě výzkumů, které se zabývají dopadem těchto vlivů na vývoj našich potomků, nabízí Jordan Shapiro na první pohled až šokující tolerantní přístup. Autor v knize neradí, že máte dětem všechna moderní lákadla vzít, protože jsou špatná. Radí však, jak děti do digitálního světa vyslat natolik připravené, aby na ně nepůsobily destruktivní.

Nové technologie současnosti přinesly s sebou nejen změnu životního stylu, ale také zcela jiný typ dětství. Dospělí, kteří se také musí přizpůsobovat rychle rostoucí informatizaci společnosti, jsou najednou konfrontováni s otázkou, jak zvládnout výchovu ve zcela novém světě, v takovém, v jakém ho jako děti oni nezažili. V tomto smyslu nabízí Jordan Shapiro svůj pohled na novodobé dětství a čerpaje z nejnovějších výzkumů v oblasti psychologie, vzdělávání, ekonomie a filozofie ukazuje, jak může využití moderních technologií přispět k pozitivní budoucnosti, v níž budou naše děti schopny vytvářet nové, lepší modely mezilidských. vztahů, vytváření širších komunit, jakož i globálního občanství.

Shapiro nabízí konkrétní a praktické rady, jak účinně vychovávat děti v online světě a poskytuje nástroje a techniky pro efektivní využívání moderních technologií jako pomoc při učení a růstu. Při malém exkurzu do historie se nevyhne ani mikro-srovnání současné doby s érou technických revolucí v minulosti.

Nové dětství zobrazuje aktuální, inspirativní a pozitivní vizi dnešních dětí. Autor věří, že jsou schopny vytvořit progresivní, různorodý a smysluplný svět, jaký si současní dospělí jen sotva dokážou představit. Jeho kniha má potenciál stát se účinnou pomůckou rodičů, vychovatelů a pedagogů při výchově v současném digitálním světě.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články