Pátek, 19 července, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRodinaZdá se vám v pořádku otázka: Opravdu chcete mít jedináčka?

Zdá se vám v pořádku otázka: Opravdu chcete mít jedináčka?

Jsou lidé, kteří si myslí, že k nezávaznému společenskému konverzování je téma jedináčka jako stvořená. Mýlí se! Zapojovat se do ní nemusíte.

Při této poznámce se zdá, že existuje nějaké pravidlo, kolik dětí by v rodině mělo být, aby bylo okolí spokojeno… Možná to nejsou dvě a dokonce ani tři… Je neslušné směřovat podobné poznámky rodičům jedináčka – důvod, proč mají rodiče jen jedno dítě , je jen a jen jejich věc.

Opravdu chcete vychovávat jedináčka… Co z něj vyroste?
Rozmazlený, sebestřední, navázaný na rodiče… Ti „zainteresovaní“ mají deset dobrých důvodů, proč z vašeho jediného dítěte vyroste přinejmenším egomaniak. A ačkoli vlastní děti ani mít nemusí, to, že na jedináčka číhá mnoho osobnostních problémů, vědí lépe než kterýkoli psycholog. Své „dobré“ rady či postřehy pak sebevědomě šíří do světa… Mějte v takovém případě připravenou pichlavou poznámku a nebojte se ji použít – byť s úsměvem na rtech – řiďte se heslem – jakou dostaneš, takovou vrať.

Nemůžete či nechcete mít druhé?
Tomu se říká opravdu netaktní otázka a přímo si ptá pořádně jedovatou odpověď. Co vlastně dotyčný očekává, že mu řeknete… Svou diagnózu, která vám neumožňuje počít druhé dítě? Nebo podrobně popíšete problémy v manželství, které stojí těsně před rozvodem…? Některá témata a tato je jedna z nich, nejsou určeny k nezávazné konverzaci ve výtahu. Zapojit se nemusíte.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články