Pátek, 19 července, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeDomovJaký vánoční stromek v květináči je vhodný do interiéru a jaký před...

Jaký vánoční stromek v květináči je vhodný do interiéru a jaký před vchodové dveře?

Rozhodli jste se pořídit vánoční stromek v květináči? Potom je dobré vybrat si takový druh, který obstojí celé svátky a ještě bude pěkně vypadat. Jaké máte možnosti, na to jsme se zeptali již tradičně zahradní architektky.

Odpověděla: Ing. Denisa Bajzíková – zahradní architektka

Druhy stromků vhodné do interiéru
Tyto Vánoce jsme se rozhodli pořídit si živý stromek v nádobě, ale potřebovali bychom pomoci s výběrem. Věděli byste nám poradit, po jakém druhu sáhnout, aby to vydržel? Elena B., Bratislava

Pokud se při přesouvání jehličnanů z exteriéru do interiéru dodržují základní pravidla, měly by to zvládnout asi všechny druhy. Ale není to stoprocentně zaručeno. Vždy se může stát iu odolnějších druhů, že změnu prostředí neunesou a postupně odumřou. Asi nejhorší takové změny zvládají cedry a smrky. Ty dokážou za velmi krátký čas shodit všechno jehličí a vy byste tak přišli o stromeček.

Jaký druh vánočního stromku v květináči je vhodný do interiéru

Z toho důvodu sáhněte raději po staré dobré klasice – borovici nebo jedličce. Co se týká borovic, dnes už je na trhu mnoho atraktivních druhů a jejich odrůd, nemusíte si proto pod pojmem borovice představovat ty řídké metly, které kdysi zdobily každou domácnost.

Velmi zajímavá a atraktivní je například borovice hladká (Pinus strobus) s jemným měkkým jehličím či na prostor méně náročná borovice kosodřevina (Pinus mugo) v odrůdě Fastigiata. Pořídit si můžete i takzvanou norskou či kavkazskou jedlu, která v současnosti zaplavila trh s řezanými vánočními stromky. Ve skutečnosti jde o jeden a tentýž druh – jedlu Nordmannovu (Abies Nordmanniana), která iv případě, že nezvládne stres z přestěhování, vydrží hezká během celých Vánoc. Pokud byste však chtěli sáhnout po něčem netradičním a exkluzivně působícím, zkuste to s jedlí srienistou (Abies concolor), jejíž netradiční jehličí působí velmi dekorativně.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články