Pátek, 19 července, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyČištění chladničky není věda, ale… Postupujte prakticky, tady je návod

Čištění chladničky není věda, ale… Postupujte prakticky, tady je návod

Chladnička je plná potravin, o kterých máme ne vždy přesný přehled.

To může vést k nepozorovanému množení plísní, které určitě nejsou žádoucí – ani v chladničce, ani na talíři. Abyste tomu zabránili, měli byste chladničku čistit pravidelně, to znamená každé čtyři až šest týdnů. A zároveň je třeba se vyhnout některým chybám.

Před samotným čištěním musíme z chladničky vyjmout všechny potraviny, předtím ještě je třeba připravit místo, kam je na potřebný čas odložíme. Samozřejmě by se mělo jednat o čisté, pro potraviny hygienicky nezávadné místo. Pro naši bezpečnost je také vhodné chladničku vypnout. Připravte si houbu a dvě utěrky z mikrovlákna. Později můžete také použít speciální kartáček nebo zubní kartáček k vyčištění úzkých spár v chladničce či těsnění na dvířkách.

Zvolte vhodný čistící prostředek. Ideální volbou jsou ekologicky nezávadné čistící prostředky, které již lze koupit v drogerii. Také si můžete pomoci těm, co máte doma – octem či práškem do pečiva, které je nutno zředit s vodou a poslouží k čištění chladničky. Rovněž pohltí nežádoucí pachy. Vyhněte se prostředkům, které nejsou speciálně určeny pro čištění chladničky – jejich zbytky by se mohly dostat na skladované potraviny a následně i na váš talíř. Týká se to i chemikálií z čistících prostředků.

Při samotném čištění postupujte smysluplně, v praktickém pořadí. Vyčistěte v chladničce všechny přihrádky a zásuvky. Nejlépe se čistí ve vaně či v umyvadle. Pokud nemůžete složky vyjmout, postupujte shora dolů, abyste zabránili znečištění vyčištěných polic padajícími nečistotami. Potom se věnujte stěnám a dvířkům, na které se zvykne při čištění zapomínat. Nakonec použijte kartáček na čištění hůře dostupných ploch či spár, pryžového těsnění. Zbylou vlhkost odstraňte čistým hadříkem z mikrovlákna a suché přihrádky a zásuvky vložte zpět.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články