Úterý, 21 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyČím horká voda na mytí podlahy, tím lépe? Pozor, je to chyba

Čím horká voda na mytí podlahy, tím lépe? Pozor, je to chyba

Každý chce mít plovoucí podlahu v bytě čistou, ale ne každý to dělá správně!

Pozor – plovoucí podlaha si žádá pravidelnou údržbu.
Jakým způsobem myjete plovoucí podlahu ve vašem bytě? Pokud patříte k lidem, kteří k tomu používají běžně dostupné čisticí prostředky z drogerie, pečlivě čtěte! Naplňujete do kbelíku na mytí podlahy horkou vodu v přesvědčení, že čím teplejší bude, tím lepšího a hygieničtějšího výsledku mytí podlahy dosáhnete? Není to správná cesta!

Jak uvádí portál helpling.com, který se zaměřuje na úklid v domácnostech, většina univerzálních prostředků používaných v domácnostech má jasně určená pravidla používání – ředí se vlažnou či studenou vodou. To znamená, že horká voda dokonce snižuje jejich účinnost. V mnoha případech je příliš horká voda pro výsledek úklidu podlahy kontraproduktivní. Nejlépe uděláte, pokud před mytím podlahy zkontrolujete, co se uvádí v popisu vašeho čisticího prostředku – doporučení, v jaké vodě jej ředit, je zásadní! Proto popisu věnujte pozornost – klidně si nyní přečtěte nápis na vašem prostředku na čištění podlahy. Při mytí plovoucí podlahy je nutno zabránit stojící vlhkosti, proto mop v kbelíku vždy důsledně ždímejte, teprve potom jím přetírejte plovoucí podlahu.

Ptáte se, jak často je třeba čistit laminátovou podlahu v bytě? Doporučuje se dvakrát týdně – měli byste z ní pravidelně odstraňovat prach a drobné nečistoty, protože mohou způsobit škrábance na podlaze. Pokud jsou ve vaší domácnosti děti nebo zvířata, mytí podlahy je žádoucí i vícekrát týdně, neboť nečistoty se v takovém případě do interiéru přenášejí ve zvýšené míře.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články