Úterý, 21 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeDomovNa těchto místech v domácnosti je plno nečistot, ale při úklidu je...

Na těchto místech v domácnosti je plno nečistot, ale při úklidu je přehlížíme

Snažíte se, abyste měli doma hygienické prostředí, ale některá místa vaše oči často přehlížejí.

Dálkové ovladače
Ať už jde o televizní ovladač nebo ovládání pro otevírání garáže, zapomínáme na ně. Přitom je pravidelně používají všichni členové rodiny, takže se na nich nachází řada bakterií. Další ošemetnou věcí je, že bakterie a nečistoty se mohou dostat do mezer těsnění, proto používejte jen mírně vlhký hadřík.

Vypínače světel a kliky dveří
Vypínače světel častokrát zapínáme okamžitě po vstupu po bytu, což je zcela normální. Ještě dříve, než si v koupelně umyjeme ruce, takže do bytu si přineseme i bakterie, které jsme přinesli například z výtahu. Třeba proto pravidelně použít přípravek s dezinfekčním účinkem, kterým je třeba přetřít nejen vypínače, ale i kliky – u nich jde o stejný princip, jako u vypínačů – často se jich dotýkáme ještě dříve, než si umyjeme ruce mýdlem v naší koupelně.

Čistící potřeby
Čistící hadříky, houby a mop absorbují všechny druhy nečistot. Přetřeme jimi celý byt a následně zapomínáme na důležitou věc – adekvátní odstranění nečistot z čistících prostředků. Tkaniny je nutno pravidelně prát při vyšších teplotách, houbičky a houby jsou skutečnou živnou půdou pro bakterie a proto je třeba je pravidelně měnit. Čistící potřeby bychom měli pravidelně čistit dezinfekčním přípravkem, teprve poté uložit na obvyklé místo.

Rohožka
Méně hygienické místo, samozřejmě kromě WC, si lze jen stěží představit. Přesto je rohožka před dveřmi často při úklidu ignorována. Chyba! Většina nečistot zvenčí se totiž dostane na podrážkách přímo z rohožky do bytu, často například i nebezpečné zbytky výkalů zvířat.

Kosmetické přípravky
Kelímky s krémy či sérami máme obvykle pokládané v koupelně a používáme je dlouhé týdny. Prach na nádobkách se může snadno dostat dovnitř po otevření produktu, odkud je to „pouze skok“ na naši pokožku. To platí také pro různé štětce či aplikátory, které používáme při líčení – ty jemně namočte, použijte mýdlo a následně nechte vyschnout na čistém místě.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články