Pátek, 19 července, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRodinaJe žena na jaře a na podzim nejplodnější?

Je žena na jaře a na podzim nejplodnější?

S příchodem jara se u nás mění také naše nálady a pocity. Najednou všude vidíme zamilované páry, ptáci cvrlikají jako o závody. Sezónní plodnost však lze nalézt téměř ve všem živém na celém světě. Lidé se naopak mohou rozmnožovat po celý rok.

„Většina studií dosud zkoumala pouze čas narození a ne výkyvy plodnosti rozložené v průběhu roku.“ Pro rakouský časopis Woman to řekl doktor z instituce Wish Baby Institute Feichtinger, Michael Feichtinger. „Ve studii University of Boston a University of Aarhus na vzorku více než 14 tisíc ženách analyzovaly přirozené těhotenství během celého roku v různých regionech Dánska a USA. Všechny ženy se snažily přirozeně otěhotnět. Největší touha po těhotenství byla zaznamenána v obou zemích v září. Například v USA byla v září o 48 procent vyšší než v březnu, zatímco v Dánsku jen o 16 procent vyšší než v březnu,“ vysvětlil Feichtinger.

Poté, co autoři zahrnuli tuto fluktuaci do své analýzy, mohli na konci podzimu, resp. začátkem zimy zaznamenat zvýšenou míru těhotenství. Největší geografická odchylka v tomto směru byla ve Spojených státech s výrazně vyšší mírou početí na konci listopadu. Nejnižší míra početí byla zjištěna na jaře. „Samozřejmě, v důsledku opatření a izolace kvůli koronaviru může dojít k velkému posunu, protože v tomto období mnoho párů počne dítě.“

„Na základě těchto údajů dokážeme vyvodit závěry o faktorech, ovlivňujících plodnost. Tato zjištění by mohla být velkým přínosem pro páry, které chtějí mít děti. Pokud toužíte po dítěti, doporučuji pravidelný sex, ženy mají svou ovulaci každý měsíc a proto jsou celý rok plodné,“ poradil Feichtinger.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články