Pátek, 19 července, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyČisticí tablety do kávovaru

Čisticí tablety do kávovaru

Ranní kávu si dopřává mnoho z nás. Někdo má rád kyselejší zrna, někdo nasládlá. Jeden pije kávu s mlékem, druhý bez mléka, a tak bychom mohli pokračovat dlouho. Alfou omegou je však pravidelná údržba kávovaru, který nám poskytne pouze tehdy naši oblíbenou kávu, když o něj bude náležitě postaráno.

Čím se kávovar ušpiní?

Věcí, které znečišťují náš kávovar, je mnoho. Mohou to být mastné kávové oleje nebo tuky, které vznikají mletím kávových zrn. Kávová zrna obsahují kromě tuků a olejů také vosky. Všechny tyto „zbytky“ se lepí na vnitřní prostory kávovaru, při dlouhodobě zanedbané péči jej mohou dokonce ucpat. Abychom předešli nepříjemnému problému, je vhodné používat čisticí tablety do kávovaru. Jejich pravidelné používání zvyšuje životnost kávovaru.

Druhým požadavkem kávovaru, který má připravovat chutnou kávu, je odvápnění. Vodní kámen se usazuje všude, usazeniny jsou však tím větší, čím tvrdší vodu máte. Odvápňovací tablety Woldoclean účinně a rychle usazeniny vodního kamene odstraňují, navíc je možné použít je také při odvápnění varné konvice nebo klidně pračky, žehličky či jakéhokoliv dalšího spotřebiče, který je potřeba odvápnit. Tabletu je možné také rozpustit ve vodě a umýt s ní umyvadla, kuchyňskou desku nebo baterie.

Dalším neméně důležitým aspektem, který může znepříjemnit požitek z kávy, jsou znečištěné mléčné cesty kávovaru. Jestliže si alespoň jednou denně děláte Caffè latte nebo Cappuccino, určitě proplachujete trubičku, kterou teče mléko do hrníčku. Není radno na tuto povinnost zapomenout. Mléko, které proteče touto cestou, nebude v kávě dobré. I když na tuto povinnost pamatujete, čas od času je vhodné použít na proplach čistič mléčných cest.

Všechny produkty jsou kompatibilní s kávovary Bosch, Delongi, Philips, Jura, Dolce Gusto a dalšími.

A vaše káva bude dokonalá.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články