Úterý, 21 března, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyTradiční i trendy nápady, jak si svátečně vyzdobit interiér

Tradiční i trendy nápady, jak si svátečně vyzdobit interiér

Vánoční koule, červená a zelená barva, adventní věnce, hvězdy… – to jsou známé ikony Vánoc. Trendy však neobcházejí ani tyto svátky. Když se v nich dobře pohrabete, objevíte pár vychytávek, které sluší i vašemu interiéru. Udělali jsme to za vás.

1 Milené kýče
V posledních letech se nám to tady seškrátkovává. S červenými, šedými či zelenými čepicemi, dlouhými, až po zem sahajícími bradami a páskovými punčochami číhají z polic a koutů obchodů. Komu se zdají kýčové a levné (přes to, že některé kousky stojí docela dost), ten může sáhnout po jiných figurkách, které se staly symboly zimních svátků a nepůsobí až tak prvoplánově, byť i po takovém „soumedvědí“. Máli se? Ještě stále jsou v záloze například sobi, jeleni, myši či tučňáci ve všelijakých podobách – od polštářů až po svícny.

2 Mísa plná koulí
Stromeček už dávno není výsostným místem, kde se zavěšují foukané vánoční koule. Naplnit jimi skleněnou vázu nebo dózu, tác či hlubokou mísu a usadit například na komodu nebo na konferenční stolek je jeden z nejrychlejších způsobů dekorování. Ale pozor! Koule nevyniknou v čemkoli. Základem oku lahodícímu aranžmá je vkusná nádoba (salátová mísa s cibulovým vzorem to určitě nebude). A co se týče samotné náplně, nakombinovat můžete téměř vše, co se souvisí s Vánocemi.

3 Ozdoby nad hlavou
Plafon, pátá stěna, jak se neoficiálně nazývá, je dalším prostorem, který lze využít k vánočnímu dekorování. Abyste se obešli i bez vrtání dalších děr potřebných k uchycení ozdob, „oblečte“ lustr nad jídelním stolem, například i do větviček z eukalyptu. Dalším místem, kam lze přichytit ozdoby ve výškách, mohou být i přiznány dřevěné stropní trámy. Pokud je doma máte, hoďte na ně pár girland z voňavých větviček!

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články